Hodně zajímavých míst na výlety, pokud nechcete lenošit jen u moře :-)  

Zadar

Zadar je město uprostřed chorvatského pobřeží. Samotné centrum Zadaru je jedna velká památka. V jeho uličkách a na náměstích po staletí pulsuje čilý ruch života a kultury. Kamenné dlaždice, po kterých se dnešní člověk prochází, pamatují Římany na koních. Pozůstatky antiky a renesance jsou v Zadaru viditelné na každém kroku.
Mořské varhany jsou architektonický objekt a experimentální hudební nástroj, v němž jsou tóny vyluzovány pomocí vzduchu vytlačovaného mořskými vlnami. Tato zajímavost se nachází na nábřeží v Zadaru v chorvatské Dalmácii.

Zadar
Zadar

Město (75 tis. obyv.) a přístav, hlavní středisko Severní Dalmácie, správní centrum Zadarské župy (Zadarska županija). Zadar leží při Jadranské magistrále a necelých 20 km od dálnice A1 Záhřeb - Split (s exitem Zadar 2 je spojena rychlostní silnicí). Je konečnou zastávkou železnice Záhřeb - Knin - Benkovac - Zadar. Letiště Zemunik se nachází 8 km výcStará část města se rozkládá na poloostrůvku. V 16. stol., v době největšího tureckého nebezpečí, byla prokopána šíje, takže vzniklý hluboký příkop zalilo moře, v době míru se příkop zase zasypával.hodně od města. Je to významný trajektový, lodní a nákladní přístav, východisko trajektů i lodí na Severodalmatské ostrovy, Kvarnerské ostrovy i do italské Ancony

Kornatské ostrovy - https://www.chorvatsko.cz/svdalos/kornati.html

Dugi otok - https://www.chorvatsko.cz/svdalos/dugi.html

Pašman  a  Ugljan

https://www.chorvatsko.cz/svdalos/pasmano.html

https://www.chorvatsko.cz/svdalos/ugljano.html

Biograd na Moru - https://www.chorvatsko.cz/svdal/biograd.html

Vranské jezero - https://www.chorvatsko.cz/svdal/vransko.html

 Nin - https://www.chorvatsko.cz/svdal/nin.html

Národní park Paklenica  - https://www.chorvatsko.cz/svdal/pakleni.html

Šibenik - https://www.chorvatsko.cz/svdal/sibenik.html