TURANJ

Turanj

Turanj je klidnější letovisko nedaleko města Biograd na Moru. Turanj si Vás získá svou velkou turistickou nabídkou a přednostmi malého letoviska. Je propojeno s městečkem Filip Jakov a tímto nabízí podél pobřeží příjemné večerní procházky z Turanje do Filipa a zpět. 

Na klidných plážích strávíte dovolenou, která je zvláště vhodná jako dovolená pro rodiny s dětmi. Krajina s mediteránským rostlinstvem, blízkost překrásných ostrovů zadarského souostroví a Národního parku Kornati, Vám nabízí možnost prožít pěknou dovolenou.

Z výletů se kromě Zadaru, ve kterém je mnoho památek z období římského impéria, nabízí k vidění i největší sladkovodní jezero - Vransko jezero. Přímo naproti vesničce Turanj je několik ostrůvků, na které je možné dostat se člunem a strávit tak celý den v přírodě. Dále je možno navštívit blízká města, která nabízejí velkou škálu kulturního i sportovního vyžití. Podnebí je v této oblasti v horkém létě příjemné, protože vánek od moře zmírňuje vysoké teploty. V Turanji najdete několik obchůdků, kavárniček, restaurací nebo směnárnu.

Koupání a pláže

Klidné pláže s pozvolným vstupem do moře a čisté moře jsou ideální pro klidnou rodinnou dovolenou.


Zábava a noční život

V Turanji najdete několik obchůdků, kavárniček, restaurací nebo směnárnu. Dále také pizzerii. V sezóně hraje živá hudba. Pro více kulturního vyžití se nabízejí blízká města jako např. Filip Jakov, které je od Turanje podél moře vzdáleno cca 2km

Historie a památky

Historickou dominantou města je kostel datovaný k 15.století. Dále pak je k vidění antické náměstí a římské hroby. Pro více historických památek a staveb neváhejte navštívit blízká města Biograd na Moru nebo Zadar.